AnnaSophia Robb
Další
herci

AnnaSophia Robb

AnnaSophia Robb se narodila v roce 1993 do početné rodiny. Vyrůstala ve městě Denver v Coloradu. Již odmala byla velmi nadaná. Věnovala se zpěvu a různým druhům tance (Jazz, Hip-Hop, Breakdance nebo Irským tancům). Na svůj mladý věk vystudovala velmi náročnou Christian School v rodném Coloradu.
Už od dvanácti ji její matka a agentka v jedné osobě začala přihlašovat na různé konkurzy. Přes několik nevýrazných rolí si jí všiml až režisér Tim Burton a nabídl ji vedlejší dětskou roli ve svém velkolepém filmu KARLÍK A TOVÁRNA NA ČOKOLÁDU. Zahrála si zde nafoukanou Violet Beauregarde. Další role přišla opět ve filmu pro děti. Byl jím MOST DO ZEMĚ TERABITHIA, kde ztvárnila hlavní postavu Leslie. Film měl úspěch hlavně u dětského publika a přinesl jí relativní popularitu. O pozornost dospělého publika bude usilovat po boku oscarové Hilary Swank v hororu KRVAVÁ SKLIZEŇ.
Na plánu má do budoucna samé filmy pro dospělé. Například snímek Douga Limana JUMPER nebo drama FERRIS WHEEL, ve kterém si zahraje s další oscarovou herečkou Charlize Theron. Kromě filmu zkouší štěstí i ve světě modelingu (pracuje pro značky Jigsaw London nebo TRAD).
Ve volném čase ráda poslouchá Black Eyed Peas, čte, plave, lyžuje, surfuje, jezdí na snowbordu, zpívá (nazpívala titulní píseň k Mostu do země Terabithia) a dívá se na filmy (mezi její nejoblíbenější patří trilogie Pán Prstenů a Tlumočnice).
Momentálně se učí plynně Francouzky. Mezi její vzory patří Nicole Kidman, Meryl Streep a Johnny Deep. AnnaSophia je považována za nejvýraznější a nejtalentovanější dětskou herečku dneška. Už teď patří mezi osobnosti jako Dakota Fanning nebo Haley Joel Osment. Zřejmě jí čeká vážně úspěšná budoucnost.

Filmografie:
2010Dear Eleanor2005Co způsobil Winn-Dixie
2009Útěk na Horu čarodějnicKarlík a továrna na čokoládu
2008Jumper2004Americká děvčata: Samantha (TV film)
Opravdový život"Danny Phantom" (TV seriál)
Spy School"Drake & Josh" (TV seriál)
2007Have Dreams, Will Travel
Krvavá sklizeň
Most do země Terabithia

Filmy v naší půjčovně:

Útěk na Horu čarodějnic
Útěk na Horu čarodějnic
Jumper
Jumper
Krvavá sklizeň
Krvavá sklizeň
Most do země Terabithia
Most do země Terabithia
Karlík a továrna na čokoládu
Karlík a továrna na čokoládu

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.