Dakota Fanning
Další
herci

Hannah Dakota Fanning

V současnosti nejobsazovanější dětská herečka Hannah Dakota Fanning se narodila 23. února 1994 v Georgii. Již ve dvou letech se naučila číst a toužila stát se herečkou. Její první „role“ přišla v pěti letech, když si zahrála v reklamě na prací prášek TIDE. Roku 1999 hrála v seriálu POHOTOVOST holčičku nemocnou leukémii. V šesti letech se Dakota přihlásila do konkursu na film JMENUJI SE SAM a vyhrála jej. Za dceru Seana Penna si odnesla řadu prestižních cen, z nichž jí jednu předával i Orlando Bloom, který ji musel přidržovat mikrofon, neboť byl příliš vysoko, a dostala se do podvědomí několika filmových tvůrců.
O rok později předvedla vynikající herecký výkon ve Spielbergově seriálu UNESENI. A poté začala hrát se známými herci. Po boku Charlize Theron si zahrála v thrilleru V pasti, vedle Mikea Myerse v dětské komedii KOCOUR. Dále hrála v komedii HOLKA NA ROZTRHÁNÍ, kde se prý také dokonce poprvé políbila. Nejvíce si však zamilovala herce Denzela Washingtona, s kterým hrála ve filmu MUŽ V OHNI. Její neumělé herectví pak okouzlilo v hororu Hra na schovávanou, kde dokonce překonala Roberta De Nira. Režisér Steven Spielberg se Dakotu také rozhodl obsadit do svého nového SCI-FI hororu VÁLKA SVĚTŮ, kde hraje dceru Toma Cruise. Mezi její další plánované filmy patří snímek DRAMER, kde si zahraje s Kurtem Russelem a dokonce i filmová adaptace knihy ALENKA V ŘÍŠI DIVŮ, kde se Dakota objeví v hlavní roli.
Dakota Fanning (nejmladší herečka nominovaná na SAG awards) chová rybičky, ráda plete a nejvíce jí chutná italská kuchyně, zejména špagety. Má mladší sestru, se kterou si zahrála v seriálu "UNESNI", kde Elle ztvárnila tu samou roli co Dakota, jen v mladším podání.
Ráda by zůstala herečkou a vyzkoušela co nejvíce žánrů, a to jak z důvodu nezaškatulkování, tak i ze zvědavosti. Dakotinými vzory jsou Meryl Streep a Hilary Swank.

Herecká filmografie:
2010Twilight sága: Zatmění2004Muž v ohni
The Runaways2003Holky z lepší společnosti
2009Koralína a svět za tajnými dveřmiKim Possible: Problém s časem (TV film)
PushKocour
Twilight sága: Nový měsíc200224 hodin / Hra o dítě
2008Okřídlené bytostiHolka na roztrhání
Tajný život včelO perníkové chaloupce
2007Cutlass"Uneseni" (TV seriál)
Hounddog2001Father Xmas
2006Šarlotina pavučinkaJmenuji se Sam
2005Hra na schovávanouSupersvůdníci
Lilo a Stitch 2: Stitch má mouchy (animovaný film)
Nine Lives
Snílek
Válka světů

Filmy v naší půjčovně:

Twilight sága: Zatmění
Nový měsíc
Twilight sága
Twilight sága: Nový měsíc
Nový měsíc
Twilight sága
Koralína a svět za tajnými dveřmi
Koralína a svět za tajnými dveřmi
Šarlotina pavučinka
Šarlotina pavučinka
Hra na schovávanou
Hra na schovávanou
Snílek
Snílek

Válka světů
Válka světů
Muž v ohni
Muž v ohni
Holka na roztrhání
Holka na roztrhání
Lilo a Stitch 2
Lilo a Stitch 2
Stitch má mouchy
Kocour
Kocour

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.