Isla Fisher
Další
herci

Isla Fisher

Isla (výslovnost Eye-Lah) Lang Fisher se narodila 3. února 1976 skotským rodičům v arabské zemi, Ománu, kde její otec pracoval pro OSN. Poté se přemístili do Bruneie, kde se narodil její mladší bratr. Aby toho nebylo málo, rodina se odstěhovala do australského Perthu. To jí bylo sedm let. Dva roky poté se rodiče Isly rozvedli.
Již od útlého věku jevila velký zájem o herectví, ale také tíhla ke psaní, což zdědila po své matce, která je spisovatelkou. Sama Isla, ještě před dovršením 20. narozenin, napsala a vydala dva velice úspěšné romány pro teenagery. Láska k herectví ovšem převyšovala. Když jí bylo devět, začala se objevovat v reklamách v australské televizi. Postupně se přes malé role v seriálech BAY COVE a PARADISE BEACH propracovávala výše a výše. Bylo jí sedmnáct a ona dostala svou první větší roli ve velice populární a dodnes stále běžící rodinné sáze HOME AND AWAY. Hrála v ní celé tři roky, když poté zatoužila po studiu. A to rovnou na prestižní umělecké škole Jacquese Lecoqa v Paříži. Vybrala si obor mimika a komedie dell´Arte. Po dvou letech zdárně studium ukončila.
Z Francie se přestěhovala do Londýna, kde působila v muzikálech a pantomimických představeních pro britskou televizní společnost BBC. Průlom v její kariéře nastal v roce 2002 a to rolí Mary Jane ve filmové verzi populárního kresleného hrdiny SCOOBY-DOO. Jakožto přírodní zrzka, hrála tuto postavu v blond paruce. Po tomto filmu přicházelo stále více nabídek z Hollywoodu. Dosud nejznámějším filmem, ve kterém se objevila je film NESVATBOVI z roku 2005, kde se neztratila v konkurenci ani takových komiků jako Vince Vaughn a Owen Wilson. Rok poté už se objevuje v hlavní roli romantické komedie AMORŮV ÚLET, po boku Jasona „Jimba“ Biggse.
Krásná nevšední barva a délka jejich vlasů je pro ní „obchodní známkou“ a typickým poznávacím znamením. O jejím půvabu svědčí i to, že se od roku 1997 každoročně umisťuje v první padesátce nejvíce sexy žen showbyznysu.

Herecká filmografie:
2005Home and Away: Romances (video film)2000Hearts and Bones (TV seriál)
Home and Away: Weddings (video film)Out of Depth
2013Velký GatsbyLondon1999Oliver Twist (TV seriál)
2011RangoNesvatboviPán šelem (TV seriál)
2010Burke and Hare2004Mám rád Huckabees1998An Audience with the Bee Gees (TV film)
2009Báječný svět shopaholikůPilot Season (TV seriál)Furnished Room
2008Groupies2003Dallas 3621997Bum Magnet
HortonThe Wannabes1993Bay Cove (TV seriál)
Určitě, možná2002Random Acts of Intimacy (TV film)Paradise Beach (TV seriál)
2007LookoutScooby-Doo1988Home and Away (TV seriál)
Pirát silnic2001Attila (TV film)
2006Amorův úletBazén

Filmy v naší půjčovně:

Velký Gatsby
Velký Gatsby
Báječný svět shopaholiků
Báječný svět shopaholiků
Horton
Horton
Určitě, možná
Určitě, možná
Pirát silnic
Pirát silnic
London
London

Nesvatbovi
Nesvatbovi
Mám rád Huckabees
Mám rád Huckabees
Dallas 362
Dallas 362
Scooby-Doo
Scooby-Doo

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.