Abigail Kathleen Breslin
Další
herci

Abigail Kathleen Breslin

Abigail Kathleen Breslin se narodila v New Yorku a před kamerou se objevila už ve třech letech. Účinkovala zejména v reklamách, dokud nepřišla nabídka zahrát si dceru Mela Gibsona ve filmu ZNAMENÍ režiséra M. Nighta Shyamalana. O natáčení řekla: "Byla to skvělá zkušenost, i když jsem zpočátku byla pěkně nervózní. Přece jen to byl můj první film. Všichni na mě byli moc hodní a režisér se mě ptal, jestli na mě nejsou některé scény přiliš strašidelné a já vždycky řekla, že jsem v pohodě". Její výkon vzbudil nadšené ovace a zajistil jí další role v televizi a samozřejmě ve filmech. V roce 2004 si zahrála ve snímku Garryho Marshalla ŽIVOT S HELENOU. Na place se skamarádila s představitelkou hlavní role Kate Hudson.
Abby se stala v historii pátou nejmladší herečkou, která kdy byla nominována na Oscara za nejlepší ženský herecký výkon. Nominaci získala za vedlejší roli ve filmu MALÁ MISS SUNSHINE, který zaznamenal velký úspěch. V současnosti má rozdělaných hned několik filmů, přičemž jejím zatím posledním je komedie Scotta Hickse KOŘENÍ ŽIVOTA s Aaronem Eckhartem a Catherine Zeta-Jones. Dále ji můžete vidět v romatické komedii DEFINITELY, MAYBE či v dobrodružném filmu, kde hraje vedle Jodie Foster NIM'S ISLAND.
Mladá herečka má dva starší bratry: Spencera, který se také pokouší prorazit jako herec a Ryana. Jejími rodiči jsou Kim Blecker, která Abby dělá manažerku a Michael Breslin, počítačový programátor. Za kamarádku má herečku Dakotu Fanning. Říká, že kdyby byla superhrdinkou, chtěla by mít schopnost létat a mluvit všemi světovými jazyky. Má ráda zvířata, sama vlastní dva psy a kočku. V jednom rozhovoru řekla, že až bude starší, pokud nebude pokračovat v hraní, ráda by se stala buď módní návrhářkou nebo zvěrolékařkou.

Filmografie:
2011Rango200612 podmínek k dědictví
2010Dear EleanorAir Buddies - Štěnata
2009Je to i můj životMalá Miss Sunshine
Rape: A Love StorySanta Clause 3: Úniková klauzule
The Wild Bunch2005"Posel ztracených duší" (TV seriál)
ZombielandRodina podle plánu (TV film)
2008Kit Kittredge: Odvážná novinářka2004Keane
Určitě, možnáRoztomilý mazlíček
Zapomenutý ostrovŽivot s Helenou
2007Koření života2002Znamení

Filmy v naší půjčovně:

Zambezia
Zambezia
Zombieland
Zombieland
Je to i můj život
Je to i můj život
Kit Kittredge
Kit Kittredge
Odvážná novinářka
Určitě, možná
Určitě, možná
Zapomenutý ostrov
Zapomenutý ostrov

Koření života
Koření života
Malá Miss Sunshine
Malá Miss Sunshine
Santa Clause 3
Santa Clause 3
Úniková klauzule
Roztomilý mazlíček
Roztomilý mazlíček
Život s Helenou
Život s Helenou
Znamení
Znamení

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.