Scarlett Johansson
Další
herci
Scarlett Johansson

Scarlett Johansson

Scarlett poprvé dosáhla světového uznání za své ztvárnění Grace McLean, dospívající dívku traumatizovanou po pádu z koně v The Horse Wisperer v režii Roberta Redforda. Později její ztvárnění Rebeccy v Ghost World režiséra Terry Zwiggoffa (spolu s Thorou Birch) ji vyneslo cenu The Toronto Film Critics Asociation za nejlepší výkon ve vedlejší roli.

Zahrála si také v klipu Justina Timberlake "What Goes Around".

Roku 2004 si zahrála ve filmu Perfect Score režiséra Briana Robinse (s Erikou Christensen) a o rok dříve ve snímku Girl with a Pearl Earring režiséra Petera Webera (kde hrála Griet, objekt slavné Vermeerovy malby, jako partnerka Colina Firtha v roli Vermeera.)

Rodilá Newyorčanka Scarlett Johansson začala svou profesionální hereckou dráhu ve věku osmi let v off-Broadway představení Sophistry ve společnosti New York Playwright Horizons. Zahrála si zde po boku Ethana Hawka. Její zlomová filmová role jako Manny v Manny & Lo režisérky Lisy Krueger, který měl velký úspěch u kritiky, jí vynesla nominaci na cenu Indipendent Spirit Award za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli.

Scarlett již získala několik nominací na Zlatý globus, např. v roce 2005 za nezávislý snímek s Johnem Travoltou A Love Song for Bobby Long. Předchozí byly za Dívku s perlu, Ztraceno v překladu. Za oba tyto snímky získala nominace i na televizní cenu BAFTA a za Ztraceno v překladu jí byla v kategorii Nejlepší herečka udělena cena na MFF Benátky. V roce 2004 se po boku Dennise Quaida a Tophera Grace objevila v dramatu V dobré společnosti . Dále je k vidění ve filmu Woodyho Allena s názvem Match Point - Hra osudu, který měl premiéru na MFF Cannes 2005. Scarlett Johansson zde ztvárnila roli mladé Američanky Noly, která se snaží v Londýně uspět jako herečka. Režisér Woody Allen si pro tuto roli vybral Scarlett, protože obdivoval její herecké výkony v Přízračném světě a v Ztraceno v překladu. „Ona je neodolatelná, má krásnou osobnost a je senzační herečka. Je těžké uvěřit, že je tak mladá, protože je velmi vyspělá jako herečka a sofistikovaná jako žena.“ říka Allen. Po boku Joshe Hartnetta se představila v thrilleru Briana De Palmy Black Dahlia (2005).

Roku 2005 se dále objevila jako Jordan Two-Delta ve scifi thrilleru režiséra Michaela Baye, Ostrov. Příběh se odehrává v polovině 21. století ve střeženém obytném komplexu. Jednou za čas probíhá loterie, jejiž vítěz dostane možnost jet na „Ostrov“, místo, o němž se tvrdí, že je to poslední neznečištěné prostředí na celé zemi. O cestě na „Ostrov“ sní také Lincoln Six-Echo (Ewan McGregor) spolu se svou známou Jordan Two-Deltou. Jenže než se Lincoln na toto blažené místo dostane, zjistí skutečnosti, které celou jeho dosavadní existenci obrátí vzhůru nohama: má totiž větší cenu mrtvý, než živý. Spolu s Jordan se Lincoln rozhodne udělat krok do neznáma - utéct do vnějšího světa „za zdí“, se kterým ještě nemají žádnou osobní zkušenost.

K jejím dalším filmům, v nichž hrála, patří North režiséra Roba Reinera, Just Cause (jako dcera Seane Conneryho) v režii Arneho Glimchera, If Lucy Fell v režii Erica Schaeffera, Sám Doma 3 v režii Raji Gosnell, An American Rhapsody – autobiografie v režii Evy Gardos, The Man Who Wasn`t There spolu s Billym Bobem Thorntonem v režii Joela a Ethana Coensových a Eight Legged Freaks v režii Elloryho Elkayema.

Filmografie:
2012Avengers2003Dívka s perlou
2010BrilliantZtraceno v překladu
Iron Man 22002Pavoučí teror
2009Až tak moc tě nežere2001Americká rapsodie
2008Králova přízeňMuž, který nebyl
SpiritPřízračný svět
Vicky Cristina Barcelona1999Můj brácha čuník
2007Holka na hlídání1998Zaříkávač koní
2006Černá Dahlia1997Fall
Dokonalý trikSám doma 3
Sólokapr1996Manny & Lo
2005Match Point - Hra osuduZtraceni na Manhattanu
Ostrov1995Vražedné alibi
Robot Chicken (TV seriál)1994Všude dobře, doma nejlíp
2004Perfektní skóre
Píseň lásky samotářky
V dobré společnosti
Vějíř lady Windermerové
Vincentův svět (TV seriál)

Filmy v naší půjčovně:

Avengers
Avengers
Iron Man 2
Iron Man 2
Králova přízeň
Králova přízeň
Spirit
Spirit
Vicky Cristina Barcelona
Vicky Cristina Barcelona
Holka na hlídání
Holka na hlídání

Černá Dahlia
Černá Dahlia
Dokonalý trik
Dokonalý trik
Sólokapr
Sólokapr
Match Point - Hra osudu
Match Point
Hra osudu
Ostrov
Ostrov
Perfektní skóre
Perfektní skóre

Píseň lásky samotářky
Píseň lásky samotářky
V dobré společnosti
V dobré společnosti
Vějíř lady Windermerové
Vějíř lady Windermerové
Dívka s perlou
Dívka s perlou
Ztraceno v překladu
Ztraceno v překladu
Pavoučí teror
Pavoučí teror

Muž, který nebyl
Muž, který nebyl
Zaříkávač koní
Zaříkávač koní
Sám doma 3
Sám doma 3

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.