Will Smith
Další
herci

Will Smith

Vlastním jménem Willard Christopher Smith Jr. se narodil jako druhé dítě ze čtyř matce Caroline a otci Willardovi. Vyrůstal ve středostavovské rodině a už v dětství dostal díky svému šarmu přezdívku "Princ".
Když mu bylo dvanáct, začal rapovat na ulici v partách. V šestnácti se setkal Smith s o čtyři roky starším muzikantem Jeffem Townesem a společně začali účinkovat v různých klubech jako duo DJ. Jazzy Jeff and the Fresh Prince. Jejich nahrávky měly obrovský úspěch, korunovaný v roce 1988 vítězstvím v Grammy za nejlepší rapové vystoupení, vůbec první cenou udělenou v téhle kategorii. Následovala dvě platinová CD a další vítězství v Grammy.
Smithovi bylo dvacet, procestoval půl světa a vydělal víc než milión. Utrácel bezhlavě za šperky, hotely a šest luxusních automobilů. I když jeho kariéra muzikanta slibovala slušné vyhlídky, chtěl zkusit i něco jiného. Na konci roku 1989 Will Smith potkal Bennyho Medinu, který tehdy pracoval u Warner Music a později se stal Smithovým managerem. Medina se narodil v malém městečku a jako teenager se ocitnul v bohaté rodině v Beverly Hills. Svůj životní příběh chtěl zobrazit v televizním seriálu a podařilo se mu přesvědčit šéfy NBC, že populární hudebník Will Smith bude ideálním představitelem jejich titulního hrdiny. Tak se zrodil seriál "Fresh Prince"(1990), který měl od samého začátku po celých šest sezón obrovský úspěch a stvořil televizní hvězdu - Willa Smithe.
A "velké plátno" na sebe nenechalo dlouho čekat. První nepřehlédnutelný Smithův filmový úspěch je spojen s kriminální komedií Mizerové "Bad Boys"(1995), která nečekaně vydělala 140 miliónů dolarů a stala se hitem roku 1995. Po dalších hitech jako Den nezávislosti "Independence Day"(1996) nebo Muži v černém "Men in Black“(2000) byl herec nabídkami scénářů doslova zavalen.
Po řadě komických rolí přesídlil i do hájemství jiných žánrů - viděli jsme ho v technothrilleru Nepřítel státu "Enemy of the State"(1998) v dobové romanci Legenda o slavném návratu (2000), také exceloval v titulní roli životopisného snímku "Ali"(2001) o pohnutých osudech slavného boxera Muhammada Aliho (Cassius Clay), za niž byl nominován na Oscara. Nyní se na plátna našich kin znovu vrací jako agent J ze sci-fi komedie Muži v černém 2 "Men in Black II". Zatímco za první Muže v černém dostal herec honorář 5 miliónů dolarů, za jeho pokračování to bylo čtyřikrát víc.
"Miluju legraci. Rád dělám vtipy a bavím lidi a myslím, že diváci to z mých filmů poznají," říká Will Smith a dodává. "Nemám rád stres. Lidé mají v životě tolik stresu, že strávit pak hodinu a půl v kině by pro ně mělo být jako závan čerstvého vzduchu. "Pokud jde o soukromí, je Smith podruhé ženatý. Jeho první ženou byla módní návrhářka Sheree Elizabeth Zampino Smith (1992-1995), s níž má syna devítiletého syna Willarda. Podruhé se herec oženil v roce 1997 s herečkou Jadou Pinkett, kterou známe především jako hlavní představitelku z komedie Zamilovaný profesor. Mají spolu dvě děti - čtyřletého syna Jadena Christophera a dcerku Willou, které budou v říjnu dva roky. Will Smith se plynule pohybuje mezi různými uměleckými obory a jak tvrdí, nemá žádná omezení: "Chci dělat všechno možné. Chtěl bych být prvním černým prezidentem Spojených států. Dejte mi tak deset let a půjdu do voleb," žertoval krátce po uvedení prvního filmu Muži v černém. Roky ubíhají, tak uvidíme. Will Smith patří už přes deset let k nejpopulárnějším americkým hercům tmavé pleti.

Herecká filmografie:
2010Old Boy2003Mizerové 21998Nepřítel státu
2008Hancock2002Muži v černém 21997Muži v černém
Sedm životůRoots: Celebrating 25 Years (TV film)1996Den nezávislosti
2007Já, legendaStraight Clownin' (video film)1995"Happily Ever After: Fairy Tales for Every Child" (TV seriál)
2006Štěstí na dosah2001AliMizerové
2005Hitch: Lék pro moderního mužeNational Lottery Christmas Cracker (TV film)1993Made in America
2004Já, robot2000Legenda o slavném návratuŠest stupňů odloučení
Příběh žralokaMen in Black - Alien Attack1992Kam tě den zavede
Táta na plný úvazek1999Wild Wild West1990"Fresh Prince" (TV seriál)

Filmy v naší půjčovně:

Hancock
Hancock
Sedm životů
Sedm životů
Já, legenda
Já, legenda
Štěstí na dosah
Štěstí na dosah
Hitch
Hitch
Lék pro moderního muže
Já, robot
Já, robot

Příběh žraloka
Příběh žraloka
Táta na plný úvazek
Táta na plný úvazek
Mizerové 2
Mizerové 2
Muži v černém 2
Muži v černém 2
Ali
Ali
Wild Wild West
Wild Wild West

Nepřítel státu
Nepřítel státu
Muži v černém
Muži v černém
Den nezávislosti
Den nezávislosti
Mizerové
Mizerové

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.