Saoirse Ronan
Další
herci

Saoirse Ronan

Saoirse Ronan se narodila 12. dubna 1994 irskému herci Paulu Ronanovi a jeho manželce Monice. První herecké příležitosti dostala v irských seriálech The Clinic a Proof v letech 2003 až 2005. První celovečerní film však natočila až v roce 2007 a bylo jím drama Death Defying Acts, v kterém si zahrála po boku hereckých hvězd jako je Catherine Zeta-Jones, či Guy Pearce.
Následovaly dva nepříliš dobře hodnocené snímky, ale po nich přišel její první velký film – britské válečné drama Atonement (Pokání). Za roli třináctileté Briony Tallis díky svému přesvědčivému výkonu vyhrála několik ocěnění a byla dokonce nominována na Zlatý Glóbus a na Oscara za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Jejími dalšími snímky jsou zajímavě obsazená fantasy City of Ember a hlavně The Lovely Bones Petera Jacksona. To je její šance stát se opravdu známou herečkou.
Zajímavosti: Jméno Saoirse znamená v irštině „svoboda“ a vyslovuje se "sír-ša", ona jej vyslovuje jako "sur-šu". Jejím hereckým vzorem je Keira Knightley, s kterou si zahrála právě v Atonement

Herecká filmografie:
2012Byzantium2008Město Ember
The Host2007Iluze lásky
2011HannaNestanu se tvojí ženou
Phineas a Ferb v paralelním vesmíru (TV film)Pokání
Violet & DaisyVánoční zázrak
2010Útěk ze Sibiře2004Proof (TV seriál)
2009Pevné pouto2003The Clinic (TV seriál)

Filmy v naší půjčovně:

Hanna
Hanna
Útěk ze Sibiře
Útěk ze Sibiře
Pevné pouto
Pevné pouto
Město Ember
Město Ember
Iluze lásky
Iluze lásky
Pokání
Pokání

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.