Mischa Barton
Další
herci

Mischa Anne Barton

Herečka Mischa Barton (narozená jako Mischa Anne Barton) je v našich končinách velmi známá, mohli jste ji už vidět v několika filmech u nás. Má o 8 roků starší sestru Zoe a o 2 roky mladší sestru Haniu. Když bylo Mische 4 let, celá rodina se prestěhovala do USA, do New Yorku (konkrétně na Manhattan), kde žijí dodnes.
Už v pěti letech začala navštevovat školu na Manhattanu. Když jí bylo 8, byla se svojí sestrou na letním táboře. Deti dostali úlohu napsat vlastní dialogy, které potom budou povídat svým rodičům. To co napsala bylo velkolepé. Rodičům řekli, že vychovávají budoucí hvězdu. Její rodiče byli najprve vzrušení, no ale potom se museli rozhodnot, zda to bude správna cesta pro jejich dceru. Ukončila to samotná Mischa, když v devíti řekla, že je to něco, co chce vyzkoušet.
Její herecká kariéra tedy začala v Newyorském divadle, kde si zahrála hlavnú roli ve hře Tonyho Kushnera. Měla 9 let a vyžadovali od ní, aby měla ruský přízvuk, proto si najala hereckého učitele, který jí to měl naučit. V tu dobu stihla dělat i dětskou modelku pro Calvina Kleina v agentuře Ford Modeling. Na New York Shakespeare Festival se představila v hrách Where the Truth Lies a One Flea Spare. Potom se dostala do televize (rok 1996), kde v seriálu Všecky moje děti (All my children) 3 roky stvárňovala postavu Lilly. Poté hrála v mnoha filmech,ale slávu jí však přinesla až role Marissy Cooper v seriálu The O.C. California, který sa začal natáčet v roce 2003. Stala sa tváří kosmetické značky Neutrogena. Doma má obrovskou sbírku kabelek od Chanela,které s oblibou používá i při natáčení. Co sa týká školy,navštěvovala (spolu se Scarlett Johansson a Christinou Ricci) Manhattan´s Proffesional Children´s School a rada by pokračovala v studiu na vysoké škole, nejradši na Yale v Connecicute. Před nedávnem si koupila dům za 6,9 USD v Beverly Hills, který se rozhodla zařídit v italském a španělském stylu.
Otec je z Manchestru, máma z Londýna, její starší sestra Zoe pracuje jako advokátka v Londýně, mladší Hania je nadějná zpěvačka. Její herecký vzor je Marisa Tomei , má ráda i Gwyneth Paltrow, Kate Beckinsale, Cate Blanchett či Cameron Diaz Má zálibu ve sbírání ponožek, nejvíc miluje pruhované. Má rada čokoládu a sushi Má kočku Angela a psa Charlieho. Kamarádí se s Nicole Ritchie.
Její nejoblíbenší skupiny jsou Coldplay, Outkast, Sum 41, U2, All American Rejects, Radiohead, The Rolling Stones, The Strokes, The White Stripes.
Nejoblíbenější filmy: Řekni něco, Na pokraji slávy, The Graduate a seriál Simpsonovi.
Nejoblíbenější knihy: The Confederacy of Dunces od Johna Keneddyho Toola

Mischa Barton
Filmografie:
2009Bhopal: Prayer for Rain2003Jingle Ball (TV film)1999Notting Hill
Návrat domů"O.C." (TV seriál)"Once and Again" (TV seriál)
"The Beautiful Life" (TV seriál)Oktanový kultPups
Walled In2002"Fastlane" (TV seriál)Šestý smysl
2008Atentát na středníPrsten věčného světla (TV film)1997Lawn Dogs
Don't Fade Away2001Drsná škola1996"Kablam!" (TV seriál)
You and IJulie JohnsonNew York Crossing
2007Andělé a pannyZtracená1995Polio Water
Holky z naší školky2000Frankie a Hazel (TV film)
Tajemství prstenuParanoia
2006Divoká jízdaVynechané stránky

Filmy v naší půjčovně:

Atentát na střední
Atentát na střední
Andělé a panny
Andělé a panny
Tajemství prstenu
Tajemství prstenu
Divoká jízda
Divoká jízda
Oktanový kult
Oktanový kult
Šestý smysl
Šestý smysl

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.