Kate Beckinsale
Další
herci

Kate Beckinsale

Kate Beckinsale je dcerou zesnulého britského TV herce Richarda Beckinsalea (1947-1979) a castingové agentky Judy Loeové. Od dětství se věnovala psaní a za své literární pokusy byla dvakrát oceněna v prestižní soutěži mladých autorů, pořádané knihkupectvím W. H. Smith. V roce 1991 začala studovat francouzskou a ruskou literaturu v Oxfordu, ale po třech letech univerzitu opustila kvůli herecké kariéře.
Před film. kamerou debutovala úlohou dcery messinského vladaře Hero, jejíž srdce získá florentský šlechtic (Robert Sean Leonard), v adaptaci Shakespearovy komedie Mnoho povyku pro nic (r. K. Branagh). Prosadila se rovněž na druhé straně Atlantiku díky postavě uvážlivé studentky Darlene Davisové, která se během utajeného výletu do exotické země dostane s kamarádkou (Claire Danesová) do tamního vězení pro udajné pašování drog, v dramatu Téměř bez šance (r. J. Kaplan).
Výrazné kreace vytvořila na TV obrazovce: titulní hrdinka Emma Woohouseová v přepisu románu Jane Austenové Emma a náhle osiřelá Flora Posteová, která zreformuje život svých melancholických a hluboce citově založených venkovských příbuzných, v adaptaci parodického románu Stelly Gibbonsové Farma Cold Comford.
V roce 2001 si Kate Beckinsale zahrála s Benem Affleckem a Joshem Hartnettem v Disneyho Pearl Harbor. Dále se objevila ve filmu Láska na stopě, Ďáblíci nebo v dramatu Laurel Canyon. Roku 2004 si zahrála ve filmu Van Helsing. Dále jste ji mohli vidět v roli Avy Gardner společně s Leonardem DiCapriem ve filmu Letec.
Ve filmu režiséra Lena Wisemana Underworld Evolution (2005) ztvárnila postavu Selene (obchodnice se smrtí). Pokračování upírské ságy začíná ve chvíli kdy upírka Selene vyhledá krále upírů Markuse (Tony Curran), a doufá, že s ním bude moci smlouvat o život. Dlouholetý spor mezi upíry a vlkodlaky nabírá nových rozměrů, začínají krvelačné hody, boj zapovězené lásky a čas na velkolepou pomstu.
V roce 1995 se zúčastnila s divadelním souborem Thelmy Holtsové britského turné s inscenací Čechovova Racka. Ze vztahu s britským hercem Michaelem Sheenem má dceru Lilly. Její starší nevlastní sestra Samantha Beckinsaleová se rovněž věnuje herectví.
Je vdaná za režiséra Underworldu Lena Wisemana. Dalším úspěšným filmem Kate, byl Motel Smrti, kde si zahrála po boku Luka Wilsona.

Filmografie:
2011Underworld 42002Laurel Canyon1995Farma Cold Comfort (TV film)
2009Bílá smrt2001Lásce na stopěMarie-Louise ou la permission
Všichni jsou v pohoděPearl HarborPronásledovaný
2008Nic než pravda2000Unforgettable Richard Beckinsale (TV film)1994Jutský princ
Okřídlené bytostiZlatá číšeOdhalení
2007Motel smrti1999Téměř bez šance1993Anna Lee: Headcase (TV film)
Sněžní andělé1998Alenka v zemi za zrcadlem (TV film)Mnoho povyku pro nic
2006Klik - život na dálkové ovládáníHerkules (TV seriál)1992Rachel's Dream (TV film)
2005Underworld: EvolutionPoslední dny disca1991One Against the Wind (TV film)
2004Letec1997FixlováníPlány a touhy (TV seriál)
Van Helsing1996Emma (TV film)
2003Ďáblíci
Underworld

Filmy v naší půjčovně:

Bílá smrt
Bílá smrt
Všichni jsou v pohodě
Všichni jsou v pohodě
Nic než pravda
Nic než pravda
Motel smrti
Motel smrti
Sněžní andělé
Sněžní andělé
Klik - život na dálkové ovládání
Klik
Život na dálkové ovládání

Underworld: Evolution
Underworld 2
Evoluce
Letectě
Letec
Van Helsing
Van Helsing
Ďáblíci
Ďáblíci
Underworld
Underworld
Laurel Canyon
Laurel Canyon

Lásce na stopě
Lásce na stopě
Pearl Harbor
Pearl Harbor
Zlatá číše
Zlatá číše

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.