Eric Bana
Další
herci

Eric Bana

Eric Bana se narodil 9. sprna 1968 v Melbourne německé matce a chorvatskému otci. Živil se jako barman. Často však vystupoval v ostatních podnicích jako bavič. Jeho talentu si všimla i jedna australská televize, která jej zprvu obsadila do zábavného pořadu FULL FRONTAL. Získal si takový obdiv, že dostal vlastní pořad s názvem THE ERIC BANA SHOW LIVE.
Svůj filmový debut si odbyl ve filmu DRSŇÁK CHOPPER, kde si zahrál "slavného" australského vraha Marka "Choppera" Reada. I přes to, že do té doby působil jako komik byl jeho výkon oceněn.
V Hollywoodu mu pomohl prosadit režisér Ridley Scott, který mu dal jednu z hlavních rolí své válečné řeže ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN, kde si Eric zahrál velitele jednotky Delta Force seržanta Hoota. Jeho největší rolí se měla stát filmová adaptace komiksu HULK v režii Anga Leeho. Hulk bohužel nesplnil očekávání jak kritiky, tak i producentů. Jednu rybek namluvil i v pixarovském podmořském dobrodružství HLEDÁ SE NEMO. Roli ne nepodobnou té z Černého jestřába si zahrál ve filmu TROJA režiséra Wolfganga Petersena. Film v poměru ke svému 200-milionovému rozpočtu příliš neuspěl, ale i přesto Eric svým výkonem oslnil. Jeho postava Hectora zastínila i Achila v podání Brada Pitta.

Herecká filmografie:
2007Romulus, můj otec
2013The Emperor's ChildrenŠtěstí ve hře
2012Blackbird2005Mnichov
2011Hanna2004Troja
2009Komici2003Hledá se Nemo
Mary a MaxHulk
Star Trek2002Nugget
Zakletý v čase2001Černý jestřáb sestřelen
2008Králova přízeň2000Drsňák Chopper

Filmy v naší půjčovně:

Hanna
Hanna
Komici
Komici
Mary a Max
Mary a Max
Star Trek
Star Trek
Zakletý v čase
Zakletý v čase
Králova přízeň
Králova přízeň

Štěstí ve hře
Štěstí ve hře
Mnichov
Mnichov
Troja
Troja
Hledá se Nemo
Hledá se Nemo
Hulk
Hulk
Černý jestřáb sestřelen
Černý jestřáb sestřelen

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.