Dakota Blue Richards
Další
herci

Dakota Blue Richards

Dakota Blue Richards je mladou dětskou herečkou pocházející z Velké Británie. Narodila se 11. dubna 1994 v Jižním Kensightonu sociální pracovnici jménem Michaela Richards. Jméno jejího otce nechce matka uvést - některá média říkají, že jej ani neví. Již od mládí byla nadanou dívkou. Hrála ve školních divadlech, občas chodila na konkurzy do místního divadla. Nikdy však neuvažovala, že by se mohla dostat na filmovou scénu.
Když se jednou dozvěděla, že probíhá konkurz na hlavní hrdinku připravovaného fantasy filmu ZLATÝ KOMPAS (2007), neváhala a do konkurzu se přihlásila. Už od devíti let totiž četla trilogii Philipa Pullmana (Zlatý kompas je první knihou z ní) a hlavní hrdinka Lyra v ní vždy vzbuzovala velké sympatie, a tak se bez zaváhání přihlásila do konkurzu a za podpory její matky konkurz vyhrála a porazila tak ostatní děvčata.
Dakota Blue Richards byla také nominována na několik cen, ale žádnou nevyhrála. Dále se objevla v dobrodružném fantasy filmu THE SECRET OF MOONACRE (2009), ve kterém si opět zahrála hlavní představitelku filmu.

Dakota Blue Richards - Kletba Měsíčního údolí
Herecká filmografie:
2008Dustbin Baby (TV film)
Kletba Měsíčního údolí
2007Zlatý kompas

Filmy v naší půjčovně:

Kletba Měsíčního údolí
Kletba Měsíčního údolí
Zlatý kompas
Zlatý kompas

© Webová stránka je vlastnictví videopůjčovny AUSID Pardubice.